Ta strona używa cookies, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.
Grand Theft Auto IV RolePlay Mod
Mr_KoKa
31 grudnia 2011 18:11:24

Opis


Mod został przetestowany (w pojedynkę) w singlu i w IVMP (W oryginalnym trybie multiplayer nie testowałem bo dość oczywiste jest, że tam też będzie działać) na patchu 1.0.7.0.

Modyfikacja udostępnia 3 menu pod klawiszami, które możemy przypisać za pomocą programu konfiguracyjnego.

Te menu to:

Menu Kontroli pojazdu


Umożliwia użytkownikowi:

 • Kontrolę świateł awaryjnych.
 • Kontrole trybu pracy świateł Automatyczne/Dzienne/Nocne.
 • Otwieranie/zamykanie drzwi, maski i bagażnika.
 • Otwarcie okna od strony kierowcy (przydatne do niektórych animacji w pojeździe).
 • Wyłączanie silnika.
  Działa idealnie gdy jesteśmy poza autem, inaczej postać od razu go uruchamia. Wyłączanie silnika w trainerach działa na zasadzie ustawienia "zdrowia" baku pojazdu czego na serwerach RP nie chciał bym robić. W tej modyfikacji silnik wyłączany jest specjalnie do tego przystosowaną procedurą, która nie zmienia żadnych statystyk pojazdu.   
 • Gdy jesteśmy kierowcą taksówki możemy manipulować światłem na dachu tego pojazdu w innych autach manipulujemy światłem wewnątrz auta.
 • Mycie wozu.
 • Otwieranie/Zamykania auta z efektem zapalających się na chwilę kierunkowskazów i dźwiękiem. Efekty te pojawiają się gdy zamykamy/otwieramy pojazd nie znajdując się w środku (Taki jakby pilot/breloczek). Gdy znajdujemy się w pojeździe i zamkniemy drzwi, blokada działa dopiero po wyjściu z auta.

Menu animacji postaci poza pojazdem & Menu animacji postaci w pojeździe



W menu tym znajduje się lista do 10 animacji którą ustalamy poprzez program konfiguracyjny.

W zależności od wybranego menu animacja działa tylko w lub poza wozem, także niema strachu, że przez pomyłkę odpalimy animacje postaci poza pojazdem będąc w aucie.

Po wciśnięciu klawisza przypisanego, do któregoś z menu, to zamyka się po wybraniu innego menu, animacji lub ponownym wciśnięciu tego samego klawisza.

Dodatkowo w menu kontroli pojazdu istnieją pewne zależności od tego czy jesteśmy aktualnie w aucie czy też nie. Np. myć wóz możemy tylko będąc poza wozem. Będąc w wozie możemy jedynie otworzyć bagarznik i maskę, aby je zamknąć musimy być na zewnątrz i dotykać postacią wozu, to bardzo ważne. Na większą odległość możemy jedynie wyłączyć silnik i zamknać samochód.


Film prezentujący możliwości modyfikacji:


Instalacja


Do działania modyfikacji potrzebne są:
 

 • Script Hook.
 • Asi Loader.



Czyli podstawa jeśli chodzi o uruchamianie modyfikacji asi.

Instalacja polega na umieszczeniu plików RolePlay.asi i RolePlay.ini w katalogu z grą.
Np. C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\

Konfiguracja


Konfiguracja modyfikacji odbywa się poprzez edycje pliku konfiguracyjnego RolePlay.ini Jeśli wiemy co robimy możemy zrobić to ręcznie, lub użyć specjalnie stworzonego do tego celu programu.

RolePlay Konfikuracja.exe

Znajduje się ona w osobnym archiwum, które możemy znaleźć w tym samym wątku na forum co modyfikacje. Można go uruchamiać z każdego miejsca na dysku. W nim przypiszemy klawisze poszczególnym menu i dobierzemy animacje. Zmiany nie są zachowane do momentu zapisania zmian używając przycisku "Zapisz zmiany".

Po uruchomieniu program pobiera z rejestru systemowego ścieżki gdzie została zainstalowana gra, po czym w miejscu zainstalowania gry program poszukuje pliku konfiguracyjnego. Jeśli go nie znajdzie zostanie stworzony nowy a użytkownik będzie o tym powiadomiony. Jednak zupełnie nowy plik konfiguracyjny można utworzyć tylko w folderze, w którym znajduje się plik GTAIV.exe.

Jeśli program zwróci błąd o nie możliwości automatycznego zlokalizowania instalacji gry, lub chcemy modyfikować plik konfiguracyjny innej instalacji niż ta znaleziona automatycznie, należy wybrać folder miejsca instalacji gry ręcznie używając przycisku "Zmień ścieżkę do pliku konfiguracyjnego".


Zrzut ekranowy programu konfiguracyjnego (3 zakładka programu jest identyczna do 2 więc jej nie zamieściłem na zrzucie)



Informacje o wersji


Modyfikacja

Wersja 1.1
___________________________________________

 • Dodano język angielski

 

Wersja 1.0
___________________________________________

 • Pierwsza wersja

Konfigurator

Wersja 0.10.0.1
___________________________________________

 • Dodano opcję pozwalającą na wybór języka modyfikacji

Wersja 0.9
___________________________________________

 • Pierwsza wersja

Download


Pobrań:
2397
Pobrań:
1903

Przykładowy plik konfiguracyjny: Znajduje się w archiwum modyfikacji
(Wrzucamy do folderu z grą tak jak RolePlay.asi)

Komentarze